- Pierwszy raz braliśmy udział w takiej rywalizacji, ale skoro reprezentowaliśmy Nową Sól, to nie mogliśmy zawieść – mówi Łukasz Szarama, właściciel serwisu Bosch i centrum naprawczego Auto-Komplex, które wygrało prestiżową olimpiadę mechaników

Rywalizacja była jednym z punktów programu „Moto Offenisive” - wydarzenia zorganizowanego przez Jaworskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji oraz Dolnośląską Izbę Rzemieślniczą.
Kolejna już edycja mającej ogólnopolski charakter imprezy dla miłośników motoryzacji była jednocześnie okazją do świętowania 75-lecia Dolnośląskiego Rzemiosła. Stąd promocja zawodów rzemieślniczych, szkolnictwa dualnego poprzez Targi Edukacyjne, ale też olimpiada dla mechaników pojazdów samochodowych z kilkudziesięciu dolnośląskich cechów.

- Wystartowaliśmy w Jaworze na prośbę nowosolskiego Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości, co oznaczało, że byliśmy tam reprezentacją Nowej Soli i jedynym składem z naszego powiatu. Nie mogliśmy zawieść– podkreśla Łukasz Szarama, szef serwisu Auto-Komplex (Bosch Otyń), dla którego był to debiut w tego rodzaju rywalizacji.

Trzyosobowe składy zmagały się z różnymi zadaniami w sumie aż osiem godzin. Liczyła się m.in. poprawność wykonywanych napraw, trafność diagnozy, dobór właściwej technologii, ale też czas, w jakim poszczególni mechanicy radzili sobie z problemami.

Nowosolski zespół wygrał wypracowując sobie dużą przewagę nad konkurencją. - Innym zdarzało się np. uszkodzić wtryskiwacz przy demontażu, co tylko pokazuje, że zadania nie były łatwe, a poziom trudności podnosiły pojawiające się „pułapki”, ale też gubiąca niektórych rutyna czy pewność siebie – relacjonuje Ł. Szarama.

- Wygrana cieszy, bo dowodzi, że Cech w Nowej Soli stoi na wysokim poziomie. A jeśli do tego dodamy, że cały zespół pochodził z otyńskiego serwisu Bosch’a, to tym bardziej jestem dumny. Widać, że nasze metody pracy i nauki przynoszą efekty, jak również, że warto się szkolić, żeby ograniczać liczbę błędów i nie dopuszczać do rutyny – podkreśla.

Rangę imprezy podkreśliła wizyta Pani Marszałek Witek, Wojewody Dolnośląskiego oraz mediów ogólnopolskich.

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Kliknij "AKCEPTUJĘ I PRZECHODZĘ DO SERWISU", aby wyrazić zgodę na korzystanie w Internecie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez Auto - Kompolex Łukasz Szarama.