Porady

Odpowiednia temperatura w aucie

serwis klimatyzacji nowa sól

Odpowiednia temperatura w aucie


Za utrzymanie odpowiedniego poziomu temperatury odpowiada w samochodzie urządzenie o nazwie klimatyzacja. Dzięki niej możliwe jest ustawienie sobie optymalnej wartości, w zależności od pory roku, albo osobistej preferencji. Niektórzy z nas z natury marzną nadmiernie, albo lubią nieco chłodniejsze warunki. To może być także związane z krążeniem krwi, albo trybem życia, osoby aktywniejsze to często takie, którym bywa cieplej.

Wiadomo jednak, że kiedy auto wyposażone jest w klimatyzację, to umożliwia jazdę w nieco lepszych warunkach, niż kiedy jej brakuje. Pomocny okazać się może serwis klimatyzacji nowa sól w którym okaże się, czy czas już wymienić ją na nową, czy jest może szansa na ratowanie uszkodzonego sprzętu. Może się także okazać, że samochód sam w sobie jest już na tyle zużyty, że nie ma sensu dłużej ładować w niego dodatkowych środków, znacznie lepiej udać się do miejsca, którym jest rzeczoznawstwo samochodowe Lubuskie i mieć szansę na odzyskanie części poniesionych wydatków. Za otrzymaną gotówkę, można sobie przecież kupić coś nowego, lepszej jakości i z nowym lakierem, ot tak na pokaz.

Skomplikowana naprawa samochodu

Skomplikowana naprawa samochodu

Zdarzają się takie chwile w życiu, kiedy wszystko idzie nie tak, zwłaszcza jeśli chodzi o zepsute w trasie auto. Kiedy problem dotyczy akumulatora, albo zabraknie paliwa, bo ktoś zapomniał napełnić baku, to problem jest możliwy do rozwiązania i to dość szybko. Co innego, jeśli nawali coś więcej, a usterka jest dużo trudniejsza do odnalezienia, bo dotyczyć może na przykład układu elektronicznego.

Cała mechanika może wtedy nie dać się naprawić, a już na pewno nie na miejscu, bo konieczna może się okazać fachowo przeprowadzona diagnostyka komputerowa Lubuskie dzięki której podłącza się odpowiednie urządzenia do komputera, aby sprawdzić ich użyteczność, a także, czy nie będzie konieczna ich wymiana na nowe. Drobny bezpiecznik, albo konkretny element elektroniki, może okazać się czymś, co powodować może napięcia, a także dalsze uszkodzenia całego obwodu, a przez to co jakiś czasu unieruchamiać samochód z niewiadomych przyczyn.

Samochód ubezpieczaj z głową

Ubezpieczyciela wybieraj rozsądnie

Zawarcie ubezpieczenia komunikacyjnego to istotna pozycja w rachunku ekonomicznym każdego kierowcy, jednak przez część z nich błędnie interpretowana. Nie ma to bowiem być coś najtańszego lecz winno być optymalnie skutecznym zabezpieczeniem. O ile z ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej (OC) nie ma zbyt wielkiego problemu, gdyż w razie stłuczki z naszej winy to nie my ponosimy skutki wyboru ubezpieczyciela tak w sytuacji likwidacji szkody z tytułu auto casco (AC) ma to kolosalne znaczenie.

Często w już w ponad czterdziestoletniej historii firmy spotykamy się z klientami, którzy w myśl powiedzenia czym taniej tym lepiej w duże problemy na każdym etapie prowadzonej szkody. Będąc również kierowcą zwracającym uwagę na koszty cenimy sobie skuteczność wybranego ubezpieczenia. Pośród wielu towarzystw ubezpieczeniowych nie łatwo jest wybrać właściwą ofertę. Nie ma jednak się co łudzić, że te najtańsze są równie dobre co te „z górnej półki”. Kuszeni coraz to nowymi promocjami, gotówką do ręki najlepiej jeszcze przed zaistniałym wypadkiem czy obsługą w minutę musimy umieć zwrócić uwagę na pewne zapisy. W końcu po to się ubezpieczamy, aby w razie kolizji nie ponieść straty, dostać samochód zastępczy albo też nie dokładać do „całego interesu”.

Na co należy zwrócić uwagę w AC

  • OWU a więc Ogólne Warunki Ubezpieczenia – to one decydują, kiedy ubezpieczyciel może nie wypłacić odszkodowania, kiedy następuje kasacja samochodu czy ile będziemy czekali oględziny. Doświadczony i uczciwy Agent powinien w sposób zrozumiały to wytłumaczyć.
  • Amortyzacja – to potrącenie od wartości (najczęściej oryginalnych) części zamiennych. Wówczas, gdy amortyzacja taka nie została wykupiona cena każdego wymienionego elementu zostanie obniżona o dość bolesny procent co skutkuje znacznym obniżeniem wartości odszkodowania i niemal zmusza nas do naprawiania samochodu na częściach np. z giełdy.
  • Zamienniki – zwróćmy uwagę czy w razie wypadku będziemy mogli samochód naprawiać na częściach oryginalnych. Niektóre zapisy mogą spowodować, że będziemy musieli używać kiepskich zamienników co najczęściej skutkuje złą jakością wykonania naprawy i krótszą gwarancją.
  • Wariant ubezpieczenia – często klient ma do wyboru wariant w którym z chwilą wypadku może się rozliczyć jedynie kosztorysowo (zaniżona wypłata) lub wg faktur serwisu. Drugie rozwiązanie jest znacznie bardziej korzystne i daje pole manewru Klientowi.
  • Suma ubezpieczenia – wartość naszego samochodu od którego liczy się koszt składki. Gdy jest zaniżona płacimy mniej lecz i mniej otrzymamy z chwilą wypadku, gdy jest zawyżona to ubezpieczyciel i tak wyrówna ją do wartości realnej. Jednak przepłaconej składki nie zwróci. Warto pomyśleć nad stałą sumą ubezpieczenia i ochroną zniżek w przypadku szkody.
  • Assistans – warto sprawdzić na jakich warunkach zostaniemy z holowani w razie kolizji lub awarii. Często najtańsze ubezpieczenia skutkują tym, że po wypadku np. w Warszawie trafimy do któregoś z tamtejszych zakładów a za dojazd np. powyżej 100 km zapłacimy z własnej kieszeni

 Warto więc korzystać z Agentów Ubezpieczeniowych z jak najbogatszym doświadczeniem w zakresie nie tylko zawierania polis ale także procesu likwidacji ewentualnych szkód. Mając doświadczenie w obsłudze Klienta po zdarzeniu drogowym oraz starciu z jego bolączkami i zmartwieniami potrafimy doradzić obiektywnie i w sposób dopasowany indywidualnie do potrzeb Klienta.