Porady i wskazówki

Samochody nie mają dla nas tajemnic. Chcemy dzielić się naszą wiedzą i naszym doświadczeniem - sprawdź nasze porady

Artykuły

Diagnostyka komputerowa Lubuskie

Diagnostyka komputerowa Lubuskie

 

Współczesne samochody mają coraz więcej elektroniki. Ma to oczywiście swoje wady i zalety. Niewątpliwie korzysta na tym komfort kierowcy i pasażerów. Jednak w przypadku wad, trzeba się liczyć z wyższymi kosztami napraw i serwisowania. Jeśli w twoim samochodzie z elektroniką zaczyna dziać się coś złego. Coraz częściej pojawiają się błędy na tablicy wskaźników, to znak że powinna być przeprowadzona kompleksowa diagnostyka komputerowa lubuskie. Gdzie możesz taką usługę zamówić profesjonalnie wykonać? Odpowiednim miejscem jest serwis samochodowy lubuskie.

To doświadczony warsztat mechaniczny, specjalizujący się we wszystkich typach napraw samochodów osobowych, niezależnie od marki i modelu. Problemy z elektroniką, silnikiem, oponami lub zawieszeniem? Wszystko będzie pod kontrolą, jeśli odwiedzisz ten warsztat. Polecamy go również z innego powodu, a mianowicie prowadzona w nim jest wulkanizacja lubuskie. Możesz z niej skorzystać zarówno podczas typowego uszkodzenia opony, jak i w czasie sezonowej wymiany opon letnich na zimowych i odwrotnie.

Wynajem aut lubuskie

Wynajem aut lubuskie

 

Brak swojego samochodu to poważne utrudnienie zarówno w pracy, jak i życiu prywatnym. Czy ktokolwiek dziś sądzi, że samochód to szczyt luksusu, a jego posiadanie jest przywilejem? Z pewnością nie. Posiadanie jednego lub dwóch samochodów w gospodarstwie domowym jest czymś tak samo naturalnym, jak posiadanie takiej samej liczby telewizorów. Kiedy Twoje auto zostanie uszkodzone i oczekujesz aż zostanie przeprowadzona wycena szkody Lubuskie, być może nie będziesz mógł z niego korzystać. Niestety to zrozumiałe, zwłaszcza w tych przypadkach, w których został odebrany dowód rejestracyjny. Na szczęście są inne rozwiązania, które mogą zapewnić ci mobilność. Jedno z nich to wynajem aut Lubuskie.

 

Czy za samochód z wypożyczalni będziesz musiał płacić z własnej kieszeni? Oczywiście że nie. Jeżeli szkoda została spowodowana przez innego kierowcę, to wynajem aut Lubuskie zostanie opłacony z jego polisy OC. Nie musisz się martwić pokrywaniem jakichkolwiek kosztów użytkowania tego samochodu, za wyjątkiem realnych kosztów zużytego paliwa.

Rzeczoznawstwo samochodowe Lubuskie

Rzeczoznawstwo samochodowe Lubuskie

 

Masz problem ze swoim ubezpieczycielem? Odmawia Ci wypłaty odszkodowania za uszkodzony samochód lub drastycznie obniża jego wartość? Nie wiesz jak sobie poradzić z tą sytuacją, a nie chcesz być stratny sporych pieniędzy? Niestety samodzielna walka jest czasochłonna i może wiązać się z wieloma problemami. Jeśli chcesz ich uniknąć i szybko doprowadzić sprawę do satysfakcjonującego Cię finału, polecamy rzeczoznawstwo samochodowe Lubuskie.

Rzeczoznawca wykona niezależną i obiektywną wycenę szkód, którą będziesz mógł przedstawić ubezpieczycielowi i domagać się nowego kosztorysu. Pamiętaj, że jeśli chodzi o ubezpieczenie aut Lubuskie OC, to masz prawo żądać naprawy do 100% aktualnej wartości samochodu. Oznacza to, że jeśli twój samochód przed uszkodzeniem kosztował 10 000 złotych, a naprawa wyniesie 9999 złotych, to ubezpieczyciel nie ma prawa jej nie uznać. Jeśli natomiast chodzi o ubezpieczenie aut Lubuskie AC, to w tym przypadku obowiązuje regulamin ubezpieczyciela. Może on uwzględniać naprawy do wartości np. 80% wartości samochodu sprzed zdarzenia.

Gdzie wypożyczyć samochód

Gdzie wypożyczyć samochód

 

Twoje auto jest niesprawne, a koniecznie musisz wyjechać w podróż samochodem? Nie masz od kogo pożyczyć pojazdu? Nie wiesz jak wybrnąć z takiej sytuacji? Spokojnie! W takim położeniu jak ty, znajdują się każdego dnia tysiące ludzi na całym świecie. To właśnie z myślą o nich powstały wypożyczalnie. Również w twoim mieście jedna z takich firm się znajduje. Oferuje ona przystępny cenowo wynajem aut Lubuskie.

Z jej usług mogą skorzystać zarówno osoby prywatne jak i firmy. Wypożyczalnia samochodów Lubuskie współpracuje nie tylko z klientami końcowymi, ale również z towarzystwami ubezpieczeniowymi. To właśnie one odpowiadają w dużej mierze za ich zyski, zapewniając swoim klientom samochody zastępcze. Wypożyczalnia samochodów Lubuskie posiada w swojej flocie samochody z wszystkich segmentów, przy czym największą popularnością cieszą się auta klasy A, B i C. Są one jednymi z najtańszych w użytkowaniu i mają najkorzystniejsze ceny najmu za dobę. Jeśli chcesz się dowiedzieć, ile dokładnie będzie cię kosztować wynajem aut Lubuskie, aktualny cennik znajdziesz na ich stronie internetowej.

Wycena szkody

Wycena szkody

 

Nie ma chyba nic bardziej stresującego, niż niezawiniona kolizja. Kiedy twój samochód zostaje uszkodzony przez innego kierowcę, masz prawo odczuwać złość i frustrację. Jest ona tym większa, im bardziej dbałeś o swój samochód i jest on nowszy i cenniejszy dla ciebie. Jaka jest ścieżka postępowania w takich przypadkach? Pierwszym etapem będzie zgłoszenia zdarzenia do ubezpieczyciela sprawcy kolizji lub wypadku. Wyśle on swojego pracownika, którego zadaniem będzie wycena szkody Lubuskie. Na tej podstawie przygotowany zostanie kosztorys naprawy i wypłaty odszkodowania.

Jeśli przystaniesz na wariant kosztorysowy, na konto zostanie ci wypłacona określona przez ubezpieczyciela suma. Możesz również pozostać przy naprawie bezgotówkowej, w wybranym przez ciebie warsztacie. W tym przypadku może to być ASO. Jeśli mimo wszystko masz jakieś problemy z ubezpieczycielem, który np. zaniża wysokość odszkodowania, możesz wezwać na pomoc rzeczoznawstwo samochodowe Lubuskie. Na podstawie zamówionej u nich wyceny, będziesz mógł domagać się wypłaty większej sumy odszkodowania.

Diagnostyka komputerowa

Diagnostyka komputerowa

 

Od ponad 15 lat, wszystkie nowo produkowane samochody naszpikowane są elektroniką. Komputerowe systemy odpowiadają za nasze bezpieczeństwo i komfort podróżowania. Z jednej strony to bardzo wygodne, z drugiej niesie ryzyko poważnych usterek, kosztownych w naprawie. Można to minimalizować, wybierając modele, które są stosunkowo niezawodne. Jednak mając pecha, będzie trzeba się liczyć z koniecznością naprawy elektroniki. Wówczas nieoceniona przydaje się pomoc, którą zapewnia nam Bosch Serwis Lubuskie. W bogatej gamie usług motoryzacyjnych świadczonych do samochodów wszystkich marek, znajduje się również diagnostyka komputerowa Lubuskie.

Na czym to polega? Samochód, w którym pojawiła się awaria zostaje podpięty do komputera diagnostycznego. Urządzenie łączy się z ECU samochodu, uzyskując dostęp do zapisanych w nim błędów. Odczytuje je, prezentując informację o tym, jaka usterka wystąpiła. Dzięki tym informacjom, serwisant może podjąć się szybkiej i trafnej naprawy. Diagnostyka komputerowa Lubuskie pozwala również modyfikować pewne fabryczne ustawienia samochodu

Czym zajmuje się serwis samochodów

Czym zajmuje się serwis samochodów

 

Każdy właściciel pojazdu mechanicznego jest za niego odpowiedzialny. Na czym ta odpowiedzialność ma polegać? Na regularnym wykonywaniu przeglądów i serwisowaniu. W tym przypadku pomocy może udzielić profesjonalny serwis samochodowy Nowa Sól. Jest to miejsce, w którym auto każdej marki i dowolnego modelu, uzyska niezbędną pomoc. Od popularnych czynności serwisowych, takich jak wymiana oleju czy filtrów, poprzez naprawy. W tym samym serwisie może również być wykonana likwidacja szkód zagranicznych, czyli awarii mechanicznych, które miały miejsce poza terenem RP.

Obsługując klientów prywatnych i biznesowych, serwis musiał również rozszerzyć swoją ofertę i dostosować ją do potrzeb wymagających użytkowników. W ten oto sposób do gamy dostępnych usług włączone zostało wypożyczenie samochodu z OC sprawcy. Dzięki temu, oddając swój pojazd do naprawy, nie musisz się troszczyć o poszukiwanie wypożyczalni. Należne ci auto zastępcze za darmo udostępni Ci serwis w ramach umowy, która ma podpisaną z towarzystwami ubezpieczeniowymi.

Gdzie naprawić samochód

Gdzie naprawić samochód

Chwila nieuwagi i o stłuczkę nie trudno. Poruszając się po coraz bardziej zatłoczonych ulicach polskich miast, trudno nie zauważyć że jazda jest wymagająca. Kiedy jednak dojdzie do kolizji, pojawia się pytanie gdzie naprawić samochód?

Odpowiedź na to pytanie może dostarczyć twoje ubezpieczenie samochodu Zielona Góra. Jeśli jest to naprawa z AC, w zapisach może być informacja, czy naprawy powypadkowe Zielona Góra będą wykonywane na częściach oryginalnych czy zamiennikach. Z drugiej strony ważny jest również sam charakter usterki. Kolizja to nie tylko naprawy blacharsko-lakiernicze.

Często się o tym nie mówi, ale w wyniku zdarzenia ucierpieć również mógł silnik. Naprawa silników Zielona Góra wykonywana jest z kolei przez warsztaty mechaniczne. Mamy zatem do czynienia z serwisem w dwóch zakresach. Pierwszy to prace blacharsko-lakiernicze, drugi to naprawy mechaniczne. Znalezienie godnych zaufania wykonawców jest zatem kluczowe, aby samochód odzyskał swoją sprawność, był bezpieczny w dalszym użytkowaniu oraz nie stracił zbyt wiele na wartości.

Jak i gdzie wymieniać opony

Jak i gdzie wymieniać opony

Wymiana opon z letnich na zimowe i odwrotnie, wielu kierowcom spędza sen z powiek. To również temat niekończących się dyskusji, czy lepiej wymieniać opony w warsztacie, czy może we własnym zakresie, jeśli mamy je na osobnych felgach. Naszym zdaniem, wymiana opon zimowych Lubuskie, zawsze powinna być wykonana w profesjonalnym serwisie. Dlaczego? Ponieważ na miejscu opony zostaną dokładnie sprawdzone pod kątem szczelności, a same koła będą dokładnie wyważone. Poprawia to nie tylko komfort jazdy, ale minimalizuje również przyspieszone niszczenie ogumienia. Gdzie udać się na wymianę opon w swoim mieście?

Jednym z bardziej polecanych miejsc jest oczywiście wulkanizacja Lubuskie i nasz warsztat. Jest to punkt dobrze znany wśród kierowców na mapie miasta. Zakład działa nieprzerwanie od wielu lat, świadcząc niezmiennie wysokiej jakości usługi. Korzystna również jest ich cena, sprawiająca że wielu kierowców właśnie z tego powodu wybiera ten zakład wulkanizacyjny. Jeśli i ty zatem szukasz takiego miejsca i chcesz mieć pewność, że praca przy wymianie opon zostanie wykonana prawidłowo, bez żadnych obaw przyjeżdżaj tutaj.

Wymiana opon Otyń

Wymiana opon Otyń

 

Zbliża się zima, a ty jeszcze nie wymieniłeś opon na zimowe? Musisz przystosować swój samochód do trudnych warunków na drodze. Im szybciej umówisz się na wymianę opon, tym krócej będziesz czekać w kolejce.

Dlaczego należy wymieniać opony w dobrych warsztatach wulkanizacyjnych? Powodów jest całe mnóstwo. Przede wszystkim prace zostaną tam wykonane profesjonalnie i z użyciem dobrej jakości narzędzi. Liczy się również wiedza i doświadczenie.

Wymiana opon Otyń to pewność, że samochody wyposażone w czujniki ciśnienia, zostaną prawidłowo serwisowane. Niewiedza lub brak umiejętności niektórych wulkanizatorów prowadzi do tego, że podczas zdejmowania opon z kół, uszkodzone zostają czujniki. To z kolei oznacza wyższe koszta. Jeżeli wybierzesz nasz serwis, możesz być pewien że wymiana opon Otyń zostanie wykonana szybko i skutecznie, z zachowaniem najwyższych standardów jakości. Mile zaskoczony będziesz również ceną, która jest znacznie niższa niż u konkurencji. Możliwość umawiania wymiany opon na konkretną godzinę, to następny ważny atut naszej firmy. Zapraszamy.

Podkategorie